google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Güzellik Tüyoları #12: Çabuk Makyaj Yapımı

Merhabalarrr:) Bugün sizlere uzun zamandır devam etmediğim bir seriye yazı eklemek için buradayım. Bildiğiniz gibi bazen zamanımız olamıyor,geç yatıyoruz geç uyanıyoruz ve çabucak makyaj yapmamız gerekiyor. Bende sizlere bu günkü yazımda çabuk makyajın sırlarını paylaşayım dedim.
Diğer Güzellik Tüyolarım için tık tık 

   1.ADIM: TEN MAKYAJI
Cildiniz donuksa kayısı ve bej tonlarında bir makyaj altı sürün. Sonra göz altlarınızdaki morluklar,sivilceleriniz vs. varsa kapatıcı uygulayarak bunlardan kurtulun. Remgi cildinizden bir veya iki ton açık olmalıdır, unutmayın. Kapatıcıyı parmaklarınızla iyice yedirin. Sonra fondöten sürün. Fondöten rengi cildinizle aynı ton veya yarım ton açık olmalıdır. Büyük bir fırça yardımı ile de pudranızı ve allığınızı sürün. Pudra olarak transparan pudra kullanmanızı öneririm.

  2. ADIM: GÖZ MAKYAJI
Üst göz kapağınızın tamamına far sürün. Gözleriniz koyu renkli ise bej ve sedef tonlarında farlar kullanın. Açık renkli gözler hemen hemen her rengi kullanabilirler. Gri,siyaj ve kahverengi derin bir bakış kazandırır. Mvi ve yeşil tonları ise daha genç bir görünüm verir.
Gözleriniz büyükse göz içine; gözleriniz küçükse kirpik dibine kalem çekin. Pamuklu çubuk ile dalgalandırın.
Kirpiklerinizi tarayın ve iki kat maskara sürün.

 3. ADIM: DUDAK MAKYAJI
Dudak kalemi kullanıyorsanız dudaklarınızı çerçeveleyin. Rujunuzu fırça ile sürün ve dudak ortasına bir parça parlatıcı sürün.

Evet,bu yazıda buraya kadardı. Yorum atmayı unutmayın. Sivas'a döndüğümde makyaj detoksu yapacağım ve makyaj malzemelerimi ve kozmetiklerimi düzenleyeceğim. Kısacasi düzenleme yazısı olacak. Çok yakında!!! Takipte kalın. Diğer hesaplarımın yan tarafta widget'ı var. Unutmadan. İnstagramda takip etmeyi untmayın. Onun widget'ı da biraz daha aşağıda:) İyi akşamlar!! İyi tatiller:)

Yorum Gönder

0 Yorumlar