google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne okudum #5: Debbie Macomber/ Deniz Feneri Yolu

Merhabalarrr:))) Bugün tam gaz yazılarıma devam ediyorum:)) Novella yayınları diye yeni bir yayınevi ile tanışıyoruz bu kitapta. Novella Martı Yayınlarının romantik roman yazarlarını topladığı bir yayıneviymiş. Buna gerçekten sevindim, çünkü hem tek bir konu etrafında toplanacak hem de yeni yazarlar ile tanışacağız.
Evet konumuza dönmemiz gerekirse öncelikle bu kitabı öyle hızlı bitirdim ki  ''ne okuyorum?'' widget'ına geçirme şansım olmadı. Öncelikle özür dileyerek arttık yazımıza başlamak istiyorum.

Hepinizin bildiği gibi Debbie Macomber benim çok sevdiğim bir yazar. Her kitabını alıyorum ve severek okuyorum. Bu serisine yeni başladı yazarımız. ''Cedar Cove'' serisi... Anladığım kadarı ile yaşadığı yerden alıntılar yaparak anlatıyormuş. Ve seri gerçekten çok etkileyici umarım böyle devam eder. Bu arada ikinci kitabı çıktı bile:))  incelemek için tık tık (Ne okuyorum? bölümdeki roman -Gül Ağacı Sokağı-)

Kitabın Arka Kapağı:

Her kadının bir hikâyesi vardır...

Sevgili Okur.
Henüz beni tanımıyorsun. Fakat bu durum birazdan değişecek çünkü seni evime, yaşadığım yere davet ediyor; ailem, arkadaşlarım ve komşularımla tanışmanı istiyorum. Gel hadi, hikâyelerimizi öğren, hatta belki sırlarımızı da...

Yolunuzun kesiştiği her insanın az veya çok hayatınıza bir şey kattığı gerçeğini bilirsiniz. İnsan ilişkileri üzerine özellikle eğilen, hayatın içinden seçtiği olaylardan yola çıkarak yazdığı romanlarıyla geniş kitlelerin beğenisini kazanan Debbie Macomber, bu kez yeni karakterlerin birbirilerine geçmiş hikâyeleriyle karşınıza çıkıyor. Hiç bilmediğiniz ama tanımaktan büyük keyif alacağınız bu insanların yaşamlarına dahil olurken kimi zaman sevinecek, kimi zaman üzülecek, şaşırtıcı olaylara tanık olurken çoğu zaman heyecanlanacaksınız.

"Debbie Macomber'ın, büyüleyici kalemiyle duyguları harekete geçirme konusunda özel bir yeteneği var. 'Cedar Cove' serisi bunu bir kez daha doğruluyor."
-Publishers Weekly-

"Debbie Macomber'ın yeni serisi 'Cedar Cove' için harikulade bir başlangıç. Serinin ilk kitabı Deniz Feneri Yolu'nda karşınıza çıkan karakterlerle dost olmaya, kendinizi onlardan biri gibi hissetmeye hazır olun."
-Reader to Reader-

"Gerçek hayattan esinlenerek yazdığı romanlarıyla tanınan Macomber, etkileyici karakterlerden oluşan yeni serisi 'Cedar Cove'da insan ilişkilerinde yaşanabilecek her tür sorunu aşk, umut ve hoşgörüyle buluştururken okuru adeta büyülüyor."
-Booklist- 
(Tanıtım Bülteninden)

Değerlendirme:
Kitabın kapağı, kalitesi ve başındaki ''Her kadının bir hikâyesi vardır...'' sözüne bayıldığımı söyleyerek başlamak istiyorum. 
Kitap Debbie Macomber'ın sımsıcacık yeni serisi 'Cedar Cove' serisinin ilk kitabı. Kitaptaki ''Cedar Cove'' yeri küçük bir kasabadır ve kitap bu kasabada yaşayan insanların yaşamlarını anlatmaktadır. Kitapta Cecilia Randall, Olivia, Grace, Charlotte, Jack, Justine ve Seth karakterlerimiz var. Öncelilkle Cecilia'nın hayatında başlayalım. Cecilia, çok taze bir evliliği olan ve kocası ile sıkıntıları olan bir kadındır. Boşanma davası açılır ancak Yargıç Olivia onları boşamaz ve Ian ile birlikte evliliklerine devam etmek zorunda kalırlar. Anvcak zaman geçince durumlarının nasıl düzeldiğine tanık olacağız. Olivia karakterine geçmek istiyorum; Olivia boşanmış ve kızı (Justine) ile sıkıntıları olan bir yargıçtır. Olivia boşanmış olduğu halde eski kocasıyla halen iletişimdedir. Ancak Olivia hayatını böylece sürdürürken sürpriz karakter Jack Griffin onun hayatına girer ve kadının hayatı tamamen farklılaşır.  Grace karakterine gelecek olursak; Grace kocası ile uzun süredir anlaşmazlıkları olan bir karakterdir. Hayatını böylece sürdürürlerken kocası birden ortadan kaybolur. Bir süre sonra geri döner ancak tekrar girer ve uzun süre boyunca geri dönmez. Grace'in aldığı haberlere göre kocası Dan bir kadın ile kaçıp gitmiştir. Ancak Grace kocasını bulamaz ve bir süre sonra hayatının Dan olmadan daha iyi olduğunu fark eder. Charlotte karakteri de, Huzur evine giden bir kadındır. Oradan Feçli Tom Harding'e yardım etmektedir ve onunla ilgilenerek günlerini sürdürmektedir. Ancak bir gün Tom ölür ve arkasında bıraktıklarını ve önceden Charlotte'ya verdiği depo anahtarı'nın sırrını çözmek ise Charlotte'ya kalır. Jack , Cedar Cove'a yeni gelen bir gazetecidir. Burada Olivia ile tanışır ve hayatı onu Olivia ya doğru sürükler. Justine, Yargıç Olivia'nın kızıdır. Hayatında ondan yaşca büyük olan Warren vardır. Acak bir mezuniyet işi sebebiyle eski okul arkadaşı Seth ile karşılaşır ve hayatı Warren ile Seth arasında kalır. 
Seth, Justine'e okul yıllarından beri aşık olan bir balıkçıdır...

Görüldüğü gibi kitap biraz karışık:) Anlamışsınızdır umarım:)) Mutlaka kitabı alın:))) Görüşmek üzereee:))

Yorum Gönder

0 Yorumlar