google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Değerlendirme#31: Oriflame Pure Skin Ölü Hücreleri Giderici Yüz Temizleme Jeli


Merhaba balintolar! Bugün karşınıza yeni bir güncelleme ile çıkıyorum! Bugün resimde görüyor olduğunuz Oriflame Pure Skin Ölü Hücreleri Giderici Yüz Temizleme Jeli 'ni yada bir diğer adla Oriflame Pure Skin Peeling Jel'den bahsediyor olacağım. 2014'de yayınlanan bu yazıyı güncellemek istedim. Umarım yeni düzenleme hoşunuza gider!Oriflame Pure Skin serisini liseye yeni başladığım dönemde çokca kullanmış ve deneyimlemiştim. Serinin yüz kremi, maskesi yüz temizleme jeli ve burada görüyor olduğunuz arındırıcısı'nı bir çok kez  kullandım. Beklentilerimi %80-90 arasında karşılayan bir seri oldu.

İşte bugün sizlere Oriflame Pure Skin serisine ait bu arındırıcı jelden bahsetmek istiyorum.


Bu arındırıcı jel içerisinde salistik asit bulunduğu için sivilce tedavisinde başarılı olduğu vaadinde bulunuyor. Ki bende genel olarak bu "salistik asit" kelimesini bir çok kez duyuyorum.


Oriflame'nin kendi web sitesinde bahsedildiğine göre bu ürün:

Ölü hücreleri giderici mikro-topçuklar içeren derinlemesine etki eden temizleme jeli. Gözenekleri arındırır, leke ve siyah noktaların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Islak yüze masaj yaparak uygulayın ve sonra durulayın. Gözler ile doğrudan temasından kaçının. Günlük kullanım için uygundur.

(Oriflamenin kendi sitesinden yani http://tr.oriflame.com/products/product?code=20194 linkinden alıntı bir bilgidir. )

bu şekilde vaadlerle karşımıza çıkıyor ve kullanımı da bu şekilde anlatılmış.Öncelikle arındırıcı jel'in mikro-taneciklerini resimde göründüğü şekilde. 
Biraz daha dikkat edilirse içerisinde ufak beyaz renkli tanecikler de bulunuyor. 
Ama mavi taneler, asıl peeling etkisini sağlayan materyal olarak düşünüyorum.Elimde ürünün yapısı ve içindeki mikro taneciklerde bu şekilde görünüyor. 

Özellikle ürün içerisindeki mikro taneciklerin Neutrogena Pore & Shine serisindeki taneciklere oranla daha küçük olduğunu söyleyebilirim. Aman ha! Bu sizin gözünüzü korkutmasın. Bu tarz peeling ürünlerinde, taneciklerin biraz küçük olması yüzü alerji etmemesi ve yüzü çizmemesi açısından büyük önem taşıyor. Çünkü bir çok peeling bu yüzden yüzü çiziyor ve can yakıyor. 

Ancak bu ürünü kullandığım süreç boyunca, yüz çizmesi durumuyla karşılaşmadım. Yüzümde bir alerji gözlemlemedim. Aksine vaadinde olduğu gibi yüzümü arındırdığını ve gözeneklerimi derinlemesine temizlediğini hissettim.

Bir uyarı yapmam gerekirse, arındırıcı ürünleri her gün kullanmanızı tavsiye etmiyorum. Bu ürünün herhangi bir köşesinde "günlük kullanıma uygundur" yazıyor mu bilmiyorum ama arındıcı ürünlerin her gün kullanılması yüzde sürekli ölü deri atımına sebep vereceği için, yüz derisinde incelme ve güçsüzleşme sorunuyla karşılaştırabilir. 

O yüzden yüz tipini iyi belirlemeli ve ona göre kullanım belirlenmeli diye düşünüyorum. 

Kuru ve hassas ciltler 1-2 kez; karma yağlı citler 2-3 kez kullanmalı diye belirtilir genellikle.

Genel olarak toparlamam gerekirse:

*Hafta 1-2 kez üç fıs sıkıp kullansanız, bir ay dan daha fazla gidebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. Ürün 150 ML ancak, ambalajındaki popa ürünü az miktarda ve yeterli olacak miktarda bırakıyor. 

*Ürünü  genel olarak yağlı ciltler rahatlıkla kullanabilir diye düşünüyorum. Mükemmel bir yağ alıcı çünkü!

* Bu ürün her ne kadar sivilce tedavisi için olsa da, yüzünüzde aktif halde sivilceler bulunuyorsa hiç bir peeling tavsiye edemeyeceğim gibi bunu da tavsiye edemeyeceğim. Çünkü aktif haldeki sivilceleri, içeriğindeki mikro tanecikler patlatabilir ve sivilceyi çok daha geniş bir alana yayabilir.

*Kokusu çok hoşunuza gidecek, ferah ferah hissedeceksiniz bana kalırsa. Çünkü bu serinin genel kokusu böyle ve insanı ferahlattığını düşünüyorum.

*Ürünün yapısı kremsi-arındırıcı değil de jel-arındırıcı olduğu için yüz temizleme jellerine benzer bir köpürme oranı gözlenebilir. Bu benim oldkuça hoşuma gitmişti aslına bakarsak.


Ürün hakkında bu şekilde değerlendirme yapabilirim, umarım anlatımım hoşunuza gitmiştir!

Son olarak BURAYA ÖNEMLİ BİR BİLGİ eklemek istiyorum:

*Bu ürün ve diğer oriflame ürünleri hakkında bilgiler almak, oriflame şirketi ile ilgili aklınıza takılan sorular sormak, oriflame katalogu incelemek veya oriflame danışmanı olmak isterseniz ORIKATALOG.COM Sitesine güvenle başvurabilirsiniz! 

Kendinize iyi bakın, görüşmek üzere!
XOX 


Nostalji Köşesi:
Yazı yeniden düzenlenip yayına konulduğu için, 30-09-2014 'de konulmuş olan fotoğrafları buraya koymak istedim :)

                     

Yorum Gönder

4 Yorumlar

 1. Oriflame ürünleri almanyada yok ama güzel yorumlar okuyorum genelde bloglarda. Güle güle kullan :)

  Tatlim birde kelime dogrulamayi kaldirirsan yorum yapmak daha kolay olur, sayi girmeye üsenip yorum birakmayan coktur bence ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben onu kaldırmış olmam lazım. Bakayım bi:( teşekkürler bu arada.d

   Sil
  2. Üye olup ürünlerin izi getirebilirsiniz Viva makyaj :)

   Sil
  3. Üye olup ürünlerin izi getirebilirsiniz Viva makyaj :)

   Sil