google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne Okudum #10: Ayşe Kulin/Dönüş

Merhabalar ballarr =) Kitapların hayatımdaki önemini bilmeyeniniz yoktur. Gerçekten kitaplara çok değer veririm ve özellikle hafta 2-3 kitap bitiririm. Yani bildiğiniz gibi kitap okumayı çok seviyorum...

Bugün de yayınım kitap. Ayşe Kulin'in dönüş romanını bitirdim. Çok garip bir romandı, ancak kitabı çekiliş paketlerimden birinde görebilmeniz olası. Çünkü gerçekten ahım şahım bir güzelliği yok romanın. Sadece bol şaşkınlığa sebep oluyor. Fazla gezeceliğim tutmadan başlayalım bakalımmm =)


(Bu arada 12 EKİM 2014 de doğum günüm şerefine 1.yıl çekilişini başlatacağım. Sonra ki paket 14 Şubat 2015 veya 8 Mart 2015'de çekilişe sunulacak. Bir diğer paketi tamamen oriflame ürünlerinden yapmayı düşünüyorum. Tabii ki bu pakette bu kitap ve el yapımı masa organizeri hediyelerden bazıları olacak. Bu Oriflame Çekilişi ne zaman başlar bilmiyorum ama.)


Kitap Tanıtımı:
"Kayboldum! Zeytin ağaçlarının arasında kıvrılarak akarken karşıma aniden üçe ayrılan bir çatal çıktı. Toprak yollar doğuya, batıya ve güneye doğru uzanıyordu. Civarda ne bir tabela vardı, ne de gidip adres sorabileceğim ev veya insan! Bir köpek bile yoktu görünürde. Sadece sonbahar rüzgârının dallarda hışırdayan sesi! Hangi yöne sapmam gerektiğini bilmiyordum, yolların her birini hava kararmadan deneyecek gücüm de kalmamıştı, vaktim de."
Siz hiç kayboldunuz mu?
Ayşe Kulin'in yeni romanı Dönüş, bir genç kadının duygularının sarmalında önce kaybolmasının , sonra kendini bulmasının hikayesi...

Değerlendirme:
İlk olarak kitabın tekniğinden bahsetmek istiyorum. Kitap Remzi kitabevi'nden Mayıs 2013'de basıldı ve 295 sayfa. Fiyatı 20 TL. (ben 10 tl'ye almıştım)
Kitabın konusuna geçelim.
Konumuz; Derya adında bir kız. Bu kız annesinin evinde bir kutunun içinde yıllar önce kaybolan babasının mektuplarını görür. Bu mektuplardan bazıları da boşanma sonrasında gönderilen mektuplardır,bu mektupları okuyan Derya annesine çok kırılır ve gerçeği söylemediği için ona küser. Sonra Derya babasını aramaya koyulur. Uzun uğraş sonucu babasını bulur ve babasından babası hakkında hiç bilmedi şeyler öğrenir. (Heyecanı kaçmasın diye söylemiyorum ama gerçekten şok edici bilgiler) Derya bunun üzerine şok olur...
(Heyecanı kaçmasın diye söylemiyorum çoğu şeyi. Ama gerçekten şok edici bir romandı.)

Genel görüşlerim;
Şok edici, hayal kırıklığı dolu bir romandı. Heyecanla okuyacağınızı düşünüyorum.
BU ROMANI KAZANMAK İÇİN TAKİP ETMEYE DEVAM EDİN!!! ORİFLAME ÇEKİLİŞ PAKETİMDE BU ROMAN VAR. ŞİMDİLİK GÖRÜŞMEK ÜZERE.... :-)

Yorum Gönder

0 Yorumlar