google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne Okudum #16: Ay Hadi İnşallah-PuCCa Günlük 4/ PuCCa


Selam bu aralar bende manyakça bir kitap aşıklığı başladı. Son yayınlarıma bakarsanız makj'dan ziyade kitaplar oldu. Ama bu düzelecek merak etmeyin:) Bu günde sizlere 1 günde okuyarak bitirdiğim PuCCa'nın günlüğünün sonuncusu ''Ay hadi inşallah" ı değerlendireceğim. Bu kitap 3.sünden biraz farklı. 3.sü geçmiş yılları anlatıyordu. Bu daha çok Yeni sevgilisi Ceri yi anlatıyor.


Öncelikle kitabımızın arka kapak yazısını aktarayım:

"Ne anneler, ne eski sevgililer ne de etrafta dolanan s…tükler! Bu kez başaracam, bu kez o duvağı takcam! Hiçbir şey önüme engel olamayacak… Sen bile! Kaderimde yokmuş, falımda çıkmıyormuş, o adam bana göre değilmiş… Hiiiiiiiiiç anlamam, dinlemem, o adam buraya gelecek! Ayy hadi inşallah!"

"İskambil kâğıtlarından ev yapıyorum kendime Vale'yi saklıyorum, Kız'ı kıskanıyorum, As'la hayaller kuruyorum. Hep birşeyler eksik kalıyor, sayılar başımı döndürüyor. Fal bakıyorum maça aramızı bozuyor, papaz kaçıyor. Ve ben kâğıttan evin içine bir türlü sığamıyorum…"

Bu kitabın okuyucularına bir uyarısı olsaydı, o da "Pucca bu, anılarını mutlaka okuyun ama sakın ola ilişkinizde uygulamayın!" olurdu… Sosyal Medya'nın kraliçesi Pucca, 4. kitabı Ay Hadi İnşallah'ta yine kadın zekâsını, komikliğini, sinsiliğini, şaşkınlığını ve hani o bildiğimiz, "Ne onunla ne onsuz!" aşkı en yalın haliyle yazdı… İlk kitabından itibaren başına gelen her şeyi tüm samimiyetiyle anlatıp çoğu zaman, "Sanki beni anlatmışsın…" dedirten Pucca'nın günlüğünde bu kez en bilinen aşkı Ceri ile olan hikâyesini okuyacağız.

Her durumdan bir kavga çıkaran, her kavgada ayrılan, her ayrılıktan 10 dakika sonra barışan Pucca ve Ceri'yi okurken, bakalım siz hangi tarafta yer alacaksınız?

Değerlendirme:
-Kitap 332 sayfa.
-Konusu arka kapak yazısından anlayabileceğiniz gibi PuCCa'nın yeni sevgilisi olan Ceri. Kitap bir doktora ilişkilerini anlatmayla başlıyor. Kurgusunu gerçekten beğendim.
-Kitap çok eğlenceli, az argolu:)
-Bir önceki değerlendirmeme yorum yapan izleyicimin gibi 'PuCCanın kitaplarını okuduktan bir zaman sonra hatırlamazsınız' çünkü bu tür kitaplar sadece eğlenmek için okunabilir.
-Bol eğlencelerle dolu bu kitabı okuyabilirsiniz:)

İYİ HAFTA SONLARI:))) ÇEKİLİŞİMİ UNUTMAYIIINN:)

Yorum Gönder

0 Yorumlar