google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne İzledim#6: Deliha

Resim alıntıdır

Merhaba balintolarr:)) Aralık ayının ilk yazısını film yazısı olarak açıyorum haydi hayırlısı:) Bu aralar fark edildiği gibi çok yayın yapamıyorum. Çünkü inekliyorum bu aralar:) Malum 2 yık sonra üniversite sınavı var. Şimdiden çalışmak lazım. Allahtan ki sınavlarım falan süper geçiyor ki umut oluşuyor bende:) Neyse:) Bugün sizlere pazartesi günü gittiğim komedi filminden bahsedeceğim.
İsmi Deliha. Belki Gupse ablacığımı tanıyanınız vardır.

Neyse çok konuştum. Filme geçelim artık. =))

Genel:
Vizyon Tarihi 14 Kasım 2014 olan bu film 1 saat 46 dk. Yönetmeni Hakan Akgül ve Başrol Gupse Özay'a ait. 

Özet: (bu kısım BeyazPerde den alıntıdır)
Deliha, hikayesinin merkezine saf, temiz kalpli ama bir o kadar da deli dolu olan Zeliha'yı alıyor. Zeliha, arkadaşlarıyla bir gün fal baktırmaya gidiyor ve hayatının aşkını çok yakında bulacağını duyunca hayatı tamamen bunun üzerine kurulu hale geliyor. Aynı gün mahallede bir fotoğrafçı dükkanı açılıyor. Oldukça yakışıklı olan Şirinceli Cemil ve kardeşi Cemal de dükkanın sahipleri.10 saniyede merdivenleri inerse hayatının aşkını bulabileceğine inanan ve mahallelinin diline "Deliha" diye düşen genç kadın, dükkana adeta dalıyor ve işler komik bir şekilde karışmaya başlıyor.

Yorum:
Zeliha'nın hayatı HD şekilde karşınızda bu filmde. Kalite olarak gördüğüm en yeni yerli filmlerden diyebilirim. Hem görüntü kalitesi güzel hem de komik. 

Film Zeliha'nın uyanmasıyla başlıyor. Posterine bakıyor seviyor ( ve zaten sinemadakiler olarak biz o an kopuyoruz) =) Sonra uyanıp her gün yaptığı işleri yapıyor yumurta kırmak için yumurtayı yere düşürüyor banyo kulpunu kırıyor falan. Sonra bunu grubu var onunla birlikte aşağıda buluşuyorlar. Ben en çok ora Havva'ya kırılıyorum. müslüman din kardeşim benim ya:) Çok saf:)) Zeliha falcıya gidiyor grubuyla birlikte. Orada falcı uydurmasyon olarak içinde "C M L" harflerinden bulunan birine aşık olacaksın diyor. Aam bu uydurmasyon doğru çıkıyor. İşte asıl film burdan kopmaya başlıyor.

Kırılacağınız bir film tek kelimeyle. Çok güleceksiniz. Yalnız espriler çok kaliteli:) 
İlk başta bu filme gitmek istemiyordum PuCCa'nın Allah Beni Böyle Yaratmış kitabından esinlenilerek yapılan "Hadi İnşallah" filmini de çok merka etmiştim. Ona da gideceğim o ayrı. Bakalım Pekmezcik nasıl anlatılmış filmde:))

Okuduğunuz için çok teşekkürler balintolarrr=)) Görüşmek üzere:

Mutlu Kalın ve içinizdeki güzelliği şımartmayı unutmayın...

Yorum Gönder

0 Yorumlar