google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Blog Tavsiyeleri: 2 Farklı Yolla Header Tasarımı!
Selamlar biricik balintolarrr=)) Bu sıralar blog headerları ile ilgili feci derecede soru alıyorum, işte nasıl yaparız nerden buluruz falan filaan=D Aslında bu işle ilgili sürüyle yol var. Ben iki tane yol tanıtacağım sizlere bugün.

Ayrıca başlıktan da fark edeceğiniz üzere uzun süredir bolca istenen blog tavsiyeleri konuma da bu yazıyla başlamış bulunmaktayımmmğ, Heyyoo! =D Milletimize devletimize hayırlı olsuun! ;D
(Bu yazılara bundan böyle "BLOG TASARIMI" kategorilerinden ulaşabilirsiniz)
   Bir blogda en dikkatimizi çeken nedir sizce? Bence tasarım! Evet evet bırakın yazı çeşitliliğini falan len, tasarım bence daha önemli! =D

Yani şöyle canlı mı canlı sevimli mi sevimli bir tasarım güsel değil mi sizce dee?

  Bunun için önemli bir kaç faktör var. İlk olarak blog header adını verdiğimiz başlık fotoğrafı tasarımı. Diğer önemli olanda canlı yazı tipi ve renk kullanımı!

  Başlıklar daha cırtlar renkte olmalı,  metin rengi daha koyu ve olabildiğince basit bir yazı tipine sahip olmalı. Mesela metin yazısında, benim de kullandığım "Trebuchet" gibi. "Times New Roman" a benziyor ancak birazcık daha sevimli bir yazı tipidir kendisi =)

Ben bugün sizlere header tasarımı ile ilgili ufak minnak tüyocuklar vercem.

*Photoscape Programı İle Header Tasarımı
Photoscape bir resim edit programı ve aynı zamanda bloggerlar tarafından bolca kullnaılan basit bir photoshop programı. Mesela ben blogumun header'ını Photoscape ile tasarladım.

  Photoscape programı ile nasıl mı header yazarız? Cevabı buradaa!  =D

*Hazır Header kullanarak 
    Yani bir bakıma yine  "photoscape" kullanacaksınız ancak sadece resme yazı falan eklemek için! Bu da basit oluyor, ancak ben özgünlük isterim diyorsanız bir önceki madde daha uygun olacaktır=)

   Hazır Headerlara bing.com ve google.com'dan "Header" diye aratarak bulabilirsiniz.

    Ancak çıkan sonuçlar biraz bozuk olabildiği içins izlere geçenlerde bulduğum çok müthiş bir siteyle tanıştıracağım.

   Bu site sadece Header örnekleri değil, arka plan kodları falan da içermekte! Wuhuu!! =D Buraya tıklayarak bu dediğim siteye ulaşabilrisinizzzz! =))

Son olarak: Bu Hazır Headerların blogunuzun kenarında kesilmesini istemiyorsanız 1250X350 veya 1250X400 genişliğinde yeniden boyutlandırmanız gerekiyor!

Uww geç kaldııım, ders yapmam lazım şimdilik görüşürüz balinotlarıım yorumlarınızı beliyorum yazım güzel olmuş mu?? Bi de bir sonaki Blog Tavsiyeleri konum ne olsun? Fikirleri beliyooom=)

Yorum Gönder

4 Yorumlar