google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Güzellik Tüyoları #8: Cilt Tipine Göre 8 Ayrı Fondöten

Merhabalarr:) Yeni bir günden herkese merhabaaaa:) Bugün pazartesi ve ben işe başladımmm:)
Bu yazıyı da işte yazıyorum.  :) İŞ KADINI OLDUK :)

Çalıştığım yer önceki yazılarımda bahsettiğim ''NİRA'' yazı için TIK TIK BAKEM:) . Ama ben bijuteri tarafında değil reklamcılıkk hizmetleri tarafında yani arka tarafta çalışıyorum. Çalıştığım yerin aile,allışverişşş:) ve oyun sitesi var. Benim görevim aile ve oyun sitesini düzenlemek. bugün aile sitesine bir kaç yazı ekledim. Siteye giriş  burada . Neyse canlarım lafı çok uzattım çalıştığım ortamın fotosunu koyayım da başlayalımmm:=)
İŞTE BENİM YERİM:)

Neyse hadi başlayalım:)
Bu güzellik tüyoları yazımı sizlere cilt tiplerine göre ayrı fondöten seçeneklerinin olduğunu bildirmek için yazıyorum. Bakalım hangi cilde hangi fondötenmiş:)

 1-Stick Fondöten
Bu tip fondötenler de krem ve kapatıcı bir aradadır. Normal ve kuru ciltler için uygundur. Cildinde daha fazla kapatıcılık isteyenler de kullanabilir.
 2-Sıvı Fondöten
Kullanımı en kolay fondötenler sıvı fondötenlerdir. Hemen hemen her cilde uygundur. Şişe yada tüp içinde satılmaktadır. Yüzünüze uyguladığınızda renkli nemlendiriciden fazla,krem fondötenden az bir kapatıcılık sağlar.
 3-Krem Fondöten
Kuru ve normal ciltler için ideal bir tiptir. Koyu ve kalın bir kıvamı vardır ancak nemli bir süngerle kolaylıkla uygulanabilir. Kapatıcı olarak da tercih edebilirsiniz. Pul pul bir cildiniz varsa krem fondöten size uygun değildir.

 4-Köpük Fondöten
Kıvamı krem fondötene benzerdir. Kavanozda satılır. Kalın bir tabaka oluşturmadan kapatıcılık sağlar. Olgun ciltler için uygundur.
 5-Hafif Renkli Nemlendirici
Fondötenler içinde en şeffaf ve yaza uygun olanıdır. Bence her cilde uygundur. Yalnızca yağlı ciltlerde belki akma yapabilir. Transparan pudra ile sabitleme gerektirebilir.
 6-Toz Fondöten
Kullanımı kolay fondötenlerdir. Yağlı ciltlere uygundur. Pudra ile sabitleme gerektirmez.

7-Sıkıştırılmış Pudra
Cildi çok hızlı kapatan bir bakıma toz fondötenlerdir. Islak ve kuru olarak kullanılabilir.Kuru olarak kullanıldığında pudra özelliğini korur. ben genç kızlar için uygun olduğunu düşünüyorum. Gözenekleri tıkamaz ve sivilce riskini düşürür. Fırçayla uygulandığında şeffaf,süngerle uygulandığında daha kalın bir tabaka oluşturur. Nemli süngerle uygularsanız sıvı ve krem fondötenler gibi daha iyi bir kapatıcılık elde edersiniz.


8-Pigmentli Mineralli Pudra:
Cilde yapışır. Vitamin ve mineral içeriklidir. Sıkıştırılmış pudraya benzer bir işlem görür. Uygulanışı kolaydır. Bence olgun ciltler için daha uygun.

Yorum Gönder

0 Yorumlar