google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Güzellik Tüyoları #11: Güzellik Önerileri

Merhabalar:))  Uzun süredir güxellik tüyoları yazmıyordum.
http://www.guzellikhaber.com/guzellik/10-guzellik-onerisi-h17063.html adresinde bulduğum ve dikkatimi çeken bir yazı paylaşmak istedim:)

Sabah kalktığında fazla zamanı olmayan ve çabucak hazırlamak isteyenlere vereceğimiz bir güzellik önerisi şöyle; hafif renklerle makyaj yapın. Canlı renkler tercih ederseniz aceleyle yaptığınız hatalar çok göze batar.

Tırnaklarınız çok mat görünüyorsa hemen taze bir limonu kesin ve birkaç dakika tırnaklarını limona batırın; işe yaradığını göreceksiniz.

Saçlarınızı toplamak istiyor ama elektriklendikleri için düzgün toplayamıyorsanız ve hazırda bir saç ürünü yoksa avucunuza bir parça el kremi alın ve suyla karıştırıp saçlarınıza sürün. Saçlarınıza sosis bigudi sarıp beş dakika bekletin; çözdüğünüzde elektriklenme giderilmiş olacak ve saçlarınıza kolayca şekil verebileceksiniz. 

Hazırda daima bir kahverengi göz kalemi bulundurun, böylece kaşlarınızı kalın ve sık görmek istediğinizde bu işi bir dakikada halledebilirsiniz.

Yüzünüz çok solgun görünüyorsa ve onu güzel bir makyajla canlandıracak zamanınız yoksa kirpiklerinizi maskarayla dolgunlaştırın; bu gözlerinize canlı bir görünüm vermeye yetecektir. Yüzünüzün sıcak bir pembeliğe bürünmesi için de kırmızı allık uygulayın.

Oje süreceksiniz rengi açık olsun ki mükemmel bir şekilde süremeseniz de bu göze batmasın. Tırnaklarınızı soğuk suya tutarsanız oje daha çabuk kurur.

Toniğiniz bittiyse cilt temizliği için elma sirkesi kullanın. 

 Buklelerinizi çabucak belirginleştirmek istiyorsanız biraz saç köpüğü sürüp hemen ardından sıcak fön uygulayın.

 Yüzünüz fazlaca şişse şişmiş bölgelere buzla kompres yapın, sonra da masaj yaparak nemlendirici sürün.

Yorum Gönder

0 Yorumlar