google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kitap#4: J.K. Rowling/Boş Koltuk


Merhabalar:) Bu kitabı gerçekten çok uzun süredir merak etmekteydim ve sonunda süper bir kampanya bularak aldım. Bu roman D&R karta özel fırsatlarda 5 TL ye inmişti bende alayım dedim. Çünkü hem kitabı hem de yazarı çok merak etmekteydim. Sonuçta bayılarak serisini izlediğim Harry Potter'ın yazarı kendisi. Kitabı aldım ve daha okumadım o nedenle ''KİTAP'' bölümüne yazısını yazmak istedim. Okuduğumda değerlendirmesini içeren bir yazıda yazacağım.
Not: Kitabın arka kapağında yalnızca ''Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman'' yazıyor olması almam için daha da cezbetti beni. Ancak internette arka kapak yazısı bulunabiliyor.

Tanıtım:

Yüzyılın en büyük hikâye anlatıcısı J.K. Rowling'den...
Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman.

Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Bu ani ölüm yaşadığı kasabanın halkı için büyük bir şok olacaktır.

Arnavutkaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir.

Belediye Meclisi'nde Barry'den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır. 

Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?

Yorum Gönder

0 Yorumlar