google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne okudum #3: Kayıp Sembol-Dan Brown

Merhabalarr:)) Bugünlerde şu yan tarafta gördüğünüz şaheseri bitirmiş bulunduğum için (ki bu 13'üydü) bir ''ne okudum'' bölümüne yazı yazmak istedim. Bugün bu yan taraftaki kitapcığı inceleyeceğiz ve ben yorumlamalarımı sizinle paylaşacağım. Öncelikle demeliyim ki bu kitap gerçekten çok garip bir his bırakıyor:))

Öncelikle kitabın arkası:
NOETİK BİLİM, ANTİK GİZEMLER,MASONİK ŞİFRELER VE SAKLI KALAN GERÇEKLER... (Lafa bakın hele)
   Dan Brown; Da Vinci Şifresi, Melekler ve Şeytanlar'dan sonra Kayıp Sembol'de insanlığın yüzyıllardır beklediği bir gerçeğin peşinde... Harvard Simgebilim Profesörü Robert Langdon, Kongre Binası'nda konferans vermesi için yakın bir arkadaşından davet alır. Ancak, Washington'a varır varmaz oldukça garip bir durumla karşı karşıya kalan profesör, kendini korkunç bir oyunun ortasında bulur. Kongre Binası'na bırakılmış olan bir sembolün -yakın arkadaşı Peter Solomon'ın kesik eli- varlığını haber veren bir telefon, Langdon'ı hiç de yabancısı olmadığı bir dünyaya davet etmektedir. Antikçağlarda kullanılan bu sembolik çağrı, daveti alan kişiyi ezoterik bilgeliğin hüküm sürdüğü, çok eskilerde kalmış kayıp bir dünyaya sürükleyecektir. Sonu belli olmayan bu mistik daveti arkadaşını kurtarmak için kabul eden Langdon, bir anda masonik sırların, saklı kalmış tarihin ve o güne dek görmediği yerlerin gizli dünyasında inanılmaz bir gerçekle yüzleşmek zorunda kalır. Artık cevaplanması gereken sorular vardır: İnsanlığın Altın Çağı, açılmaması gereken bir kapının aralığından sırlarıyla birlikte yok mu olacak, yoksa hikmetin ışığında tüm soruların cevapları mı bulunacaktır?

Göründüğü gibi gerçekten etkileyici:) 

Değerlendirme:
Ben bu kitabı uzun süredir beklemekteydim. Abimin odasında uzun zamandır durmaktaydı ve ben de alıp okumaya başladım. Çok garip bir şey ki bu kitabı elinize almakta üşeniyorsunuz ancak alınca da bırakamıyorsunuz. Farklı bir çekim gücü var. Neyse. Kitaba dönmek gerekirse bu kitabın konusunu kısaca anlatmak istiyorum. Robert Langdon adında bir simge profesörü yakın arkadaşı tarafından Kongre Binasına konferans verme amacıyla çağırılır. Ancak bu işte bir oyun vardır ve Robert Langdon kongre binasına gittiğinde bunu anlar. Sonra da Kongre Binasında bırakılmış bir sembole rastlar. Peter solomonun -Robert Langdon'un arkadaşı- kesik olan sağ eli. Bu sembol onu gittikce garip bir yolculuğa sürükler. Değerlendirmesini de ortalama olarak yapmak gerekirse; kitabın başları sıkıcı ve ağır ilerlemekte ancak zaman geçtikçe ve siz de sabredip okumayı bırakmadıkça daha da derinleşen ve atraksiyon dolu bir romanı elinize aldığınızı anlayacaksınız. Masonik dünyayı ve sembollerini merak ediyorsanız bu kitabı almanızı öneririm. 
Ama ben kitabın yazım hatalarının olduğunu söylemek istiyorum. Ki bu rahatsız edecek kadar değil ama yine de fazla. Elimde olan bu kitap 1.  basımdı, o yüzden diğer basımlarında bu hatanın olacağını düşünmüyorum pek.

Ve son bir şey demek gerekirse (ki bu espriyi kitabı okuyunca daha iyi anlayacaksınız. Bu espriyi de cehennem romanını da okumuş biri olarak yapmak istedim. Orada da konu Robert Langdon du)
''NE ÇEKTİN BE ROBERT'' :)))) 

GÖRÜŞMEK ÜZERE:)TAKİPTE KALIIIINN:)) (ÇEKİLİŞ YAKINDA)


Yorum Gönder

0 Yorumlar