google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne Okudum #4: Debbie Macomber- Çiçeklerimi Rüzgara Verdim

Merhaba ballaaarr:) Bugün sizlere bir sürpriz yapayım dedim ve aklımda olan yazıları yazayım dedim. Ama nerede yazıyorum bunları ben? :) Tabii ki Sivas'taaaa:)) Bu sabah 10.30 gibi indik ve eve geldiğim an bende bir düzen curcunası başladı. Birazdan bir düzenleme yazısı yazacağım ki orada göreceğiniz üzere çok düzenli bir makyaj/kozmetik çekmecem oldu artık. Neyse:) Bu arada tatilde olduğumuz için ne okuyorum bölümüne güncelleme yapmadım. Ben Çiçeklerimi rüzgara verdim'i bitirdikten sonra debbie macomber'ın Cedar Cove serisine başladım. Onları da güncelleyemedim ama:( Neyse boşverelim şimdi:)))

Öncelikle Kitabın arka yazısını aktarayım:
En iyi intikam yaşamaktır...

yaşamlarında yeni bir dönemece giren, üç nesilden üç farklı kadının, duygu kokan hikâyeleri...

Kaderin size gülmediğini düşünüyorsanız, birilerinden yardım beklemek yerine iç sesinizi dinlemenin vakti gelmiş demektir. Bu konuda hâlâ şüpheleriniz varsa, her şeyi geride bırakıp uzun bir yolculuğa çıkan üç nesilden üç farklı kadının ilham veren hikâyelerine kulak verin.

Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, gönüllerde özel bir yeri olan ilk aşkları, tebessümle hatırlanan ilişkileri ve gençliğin saflığa bürünmüş heyecanlarını, kısaca hayatın desenini yüreklere işleyen bir roman.

En iyi intikam yaşamaktır...

"Yıllardır çoksatanlar listelerinden inmeyen Debbie Macomber, seriye yüreklerinizi ısıtacak bir kitap daha ekliyor."
-Publishers Weekly-

"Harika karakterlerden oluşan Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim kitabının sonunu tahmin ettiğinizi sanabilirsiniz. Fakat romanı bitirdiğinizde yanıldığınızı göreceksiniz. Macomber işini biliyor, 
her zamanki gibi."
-Woman's Day-

"Çiçeklerimi Rüzgâra Verdim, sorularına cevap arayan üç kadının muhteşem hikâyesi. Macomber'dan beklediğimiz mizah ve romantizm bu kitapta oldukça baskın, hem de ilginç bir yolculuk eşliğinde..."
-Lesa's Book Critiques-
(Tanıtım Bülteninden)


Değerlendirme:
Öncelikle, Ben ciddi bir Debbie Macomber hayranıyım. O hangi kitabı çıkarırsa arka kapak yazısını okumadan direkt alırım. Bu kitabın da arka kapağını okumadan aldım ve gerçekten hoş bir romandı. Debbie Macomber'ın bu kitabını kısaca sizlere anlatmak istiyorum: Bir yumak mutlulukta kocası tarafından terk edilen Bethanne bu kitabın ana karakteri. Bethanne eski kocası Grant tarafından terk edildikten sonra parti dekorasyonculuğu işine girer ve ''Parties'' şirketini çok ciddi şekilde büyütmeyi başarır.(Yani 6 yıl içinde) Sonra bir gün  Grant'in annesi ülkeyi boydan boya gezeceğini söylemek için Bethanne'yi çağırır. Amacı eski arkadaşlarını görmek ve 50. yıl balosuna gitmektir. Bethanne kayınvalidesi Ruth ile birlikte ülkeyi boydan boya gezme kararı alır. Son anda kızıda aralarına katılır ve bol maceralı bir yolculuk başlar. Bu yolculukta Bethanne, Ruth ve Annie ( Bethanne'nin kızı) gerçek aşklar ve bol maceralar edinecektir. Romanın konusu kısaca böyle. Bir de benim tarafımdan yapılan yoruma gelirsek; Kitapta Bethanne'nin o yolculuğa çıkışı, ya da tanıştığı aşkı Max ve kocasının kendini affettirme çabaları öyle güzel anlatılmış ki bayılmamak imkansız. Kitabı okurken bazen Bethanne'ye kızacak bazen ise yaptıklarına sevineceksiniz. Bethanne gerçekten sizi mükemmel bir yolculuğa çağırıyor...

Bu kitap gerçekten mükemmel ve alınıp okunması gereken bir roman. Fiyatı: 17 TL 

Yorum Gönder

0 Yorumlar