google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne okudum#6:Debbie Macomber/Gül Ağacı Sokağı

Merhabalar, bugün kısa zamanda okuyup bitirdiğim "cedar cove" serisinin ikinci kitabı "Gül Ağacı Sokağı" adlı kitaptan bahsetmek istiyorum. Öncelikle bu kitap serisinin ilk kitabının yazısını okumanızı istiyorum. Yazı için tık tık.

Evet şimdi gelelim kitabın arka kapak yazısına;

Her şeye rağmen hayatımızı anlamlı kılan insanlar varsa yaşamak için hâlâ bir sebebimiz var demektir…
Sevgili Dostlarım,
Cedar Cove’a hoş geldiniz! Olivia, Grace, Charlotte, Jack, Justine ve Seth öykülerine devam etmek -ve sizi yeni insanlarla tanıştırmak- için can atıyor. Bütün küçük yerleşim yerlerinde olduğu gibi, Cedar Cove da iyinin, kötünün ve beklenmeyenin bir karışımı. Bu vesileyle, romanda sizi birkaç sürprizin beklediğini de söyleyebilirim. Şimdi oturup arkanıza yaslanın. Arkadaşlarım, Cedar Cove’da olup bitenleri size anlatmak için sabırsızlanıyor.Debbie Macomber
Gül Ağacı Sokağı aşk, evlilik, ayrılık gibi insan ilişkilerine dair her alanda usta bir yazarın kaleminde hayat bulan sıcacık ve samimi bir roman. Macomber günlük yaşamdan seçtiği, kendinizden de bir şeyler bulabileceğiniz karakterlere yenilerini ekleyerek hikâyesini kaldığı yerden anlatmaya devam ediyor.
“Cedar Cove serisinin ikinci kitabı Gül Ağacı Sokağı’nda, Macomber gizemin ve okuru bekleyen sürprizlerin dozunu daha da artırmış gibi görünüyor.”
-Booklist
“Cedar Cove’da olup bitenlerin hızına yetişemeyeceksiniz!”
-The New York Times-
“Macomber, insan ilişkilerini kelimelere dökmekte uzman ve rakipsiz bir yazar olduğunu bir kez daha kanıtlıyor.”
-Publishers Weekly-

Kitabın konusu:

İlk kitaptaki karakterlerin bazılarıyla bağdaşlık kuran bu kitapta, Dan'e ne olduğunu öğrenecek Grace'in yaşadığı hayal kırıklığını hissedecek ve Maryellen'ın Jon ile yaşadığı olaylara tanık olacak, Rosie ve Jack'ın tahmin ettiğiniz sonunu görecek ve de maceralarla dolu bir kitap okuyacaksınız.

Değerlendirme:
Kitap gerçekten bütün debbie macomber kitapları gibi, akıcı bir an önce bitirilmek isteniyor. Baskı kalitesi ve her martı yayınlarında olan o aynı koku var. (Kitap kokuları benim için ayrı önemlidir) Kitap gerçekten mükemmel. Ve insanlara olanlara rağmen yaşanabilindiğini anlatıyor. Maceraları ve şaşkınlıkları bol olan bir roman. Bu kitabı diğer debbie macomber kitapları gibi seveceğinizden eminim. 

Şimdilik görüşmek üzere:-) :-) 

Yorum Gönder

0 Yorumlar