google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Güzellik Tüyoları #15 : Hangi Yüze Hangi Saç Modeli Gider?

  Merhabalar blogcanlar, söz verdiğim gibi sizlere yeni bir güzellik tüyoları yazısı yazdım. Bu sefer konumuz saç. Saç kestirmek istiyenler için tüyolar hazırladım sizlere. Haydi başlayalım.


Öncelikle yüz şeklinizi bilmelisiniz. İkinci olarak da saç şeklinizin mi yoksa yüzünüzün mü ön planda olacağına karar vermek…
1)Yuvarlak Yüz:
  Dengeli yumuşak bir yüz yapısıdır. Yüzünüzün şeklinin yuvarlaklığından rahatsızlık duyuyorsanız saçlarınızın volümünü yüksek tutacak modelleri tercih etmeniz gerekir. Böylece saçlar ön planda yüz yuvarlaklığı da biraz azalmış olacaktır. Aynı zamanda yüz hatlarına göre öne doğru kesilmiş tutamlarda yüzünüz biraz olsun incelme gösterecektir.

2)Kare Yüz:
  Dengeli bir yüz yapısıdır. Sertlik ön plandadır. Kesimde eğer yüz şekliniz değişsin istemiyorsanız size en uygun kesim yine kare kesimlerdir. Yüzünüzdeki ifadeyi yumuşatmak isterseniz de saçlarınızı yuvarlak biçimde kestirin. Ayrıca saçınıza yuvarlak kesimli kakül veya şakalara inen saç tutamları da yaptırabilirsiniz.

3)Dikdörtgen Yüz:
  Eğer yüzünüzün kısalmasını istiyorsanız çene kemiğini geçmeyecek kesimler uygun olabilir.  Şakak kemiğini örten kesimler dengeli, uyumlu saç modeli yaratırç

4) Enine Dikdörtgen Yüz:
  Bu yüz şeklinde yüzünüzü bir uzatmak istiyor ve şakak kemiklerim ön plana çıkmasın diyorsanız uzun saç modelleri ya da saçınızda yukarılara verilecek volümlerle saçınızın biçimini dikdörtgen şeklinde kesimler vasıtası ile yüzünüzü inceltebilir ve yüz yapısında değişiklik yapabilirsiniz.

5) Ters Üçgen Yüz:
  Surat yapısını tamamen değiştirebilen bir yüz şeklidir. Bu tip yüz şekillerine daha modern kesimler yaptırılabilir. Makyaj için de en elverişli yüz tipidir.  Kişiyi çok enerjik gösteren bu yüz şekline eğer yüz biçimini değiştirmeden daha bir güçlülük katmak isterseniz, saçınızın yanlarını ve enselerini kısa kestirerek saç tepesine volüm verilerek elde edilen saç şekillerini tercih etmelisiniz. Ama kendinize dengeli ve uyumlu bir yüz ifadesi vermek istiyorsanız tam tersini yani enselerden daha çok volüm olan tepesine doğru volümü azaltılmış saç modellerini tercih etmelisiniz.

6)Üçgen Yüz:
  Saç şeklinde daha negatif olan yüz biçimidr. Kişileri enerjisi zayıflamış yani yorgun göstermektedir. Bu tip yüzlerde negatif olan yüz biçimi saça verilecek pozitif enerjiyle dengelenmelidir. Bunu enselerde saçı azalrarak şakak kemiğindeki bölgeden saç tepesine doğru volumu arttırarak yapabilirsiniz. Küçük kare kesimler de uygunudur.

7)Baklava Yüz:
  Bu yüz şeklinde saça uzun, kısa, düz, dalgalı, kaküllü modeller uygulanabilir.
NOT: Yüz şekline göre saç kesimi yapılırken kuaför ile diyalog kurmalı yüzü mü saçı mı ön plana çıkarmanız gerektiğini söylemeli, kilo, boy, giyim tarzı ve hatta kişiliğinizi bile konuşmalı ona göre kesim yaptırmalısınız.EVET BLOGCANLAR!!!  İYİ GECELER DİLERİM. SONRA GÖRÜŞMEK ÜZERE=)

Yorum Gönder

0 Yorumlar