google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne okudum #11: Boş Koltuk/J.K. ROWLİNG

Merhabalar canişkolarımmm. Öncelikle kurban bayramınızı en içten dileklerimle kutlamak istiyorum. Yazısı için buraya tıklayın.
Gelelim asıl konumuza:)) Uzun süredir okudum kitabı bugün bitirdim:) Çok mutluyum:)) Önceki tanıtıma bakmak için tık tık

  Kitap Harry Potter'ın yaratıcısı J.K. Rowling'den. 591 sayfa. Ve satır araları az olduğu için uzun sürede bitiriliyor. Ben de yaklaşık bir ayda bitirdim. Kitap genel olarak güzeldi. Şimdi değerlendirmemize başlayalım. Öncelikle kitabın arka kapağında yalnızca "Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman" yazdığını belirtmek istiyorum.

İnternetteki arka kapak yazısı:

Yüzyılın en büyük hikâye anlatıcısı J.K. Rowling'den...
Küçük bir kasaba hakkında büyük bir roman.

Barry Fairbrother kırklı yaşlarının başında beklenmedik bir şekilde hayata gözlerini yumar. Bu ani ölüm yaşadığı kasabanın halkı için büyük bir şok olacaktır.

Arnavutkaldırımlı meydanı ve eski kilisesiyle Pagford, sıradan bir İngiliz kırsalı gibi görünse de bu tatlı görüntüsünün ardında bir savaş sürmektedir. Zenginler fakirlerle, gençler ebeveynleriyle, kadınlar kocalarıyla, öğretmenler öğrencileriyle sürekli bir çatışma halindedir. Pagford kesinlikle göründüğü gibi bir yer değildir.

Belediye Meclisi'nde Barry'den boşalan koltuk, kasabanın görüp göreceği en büyük savaşın tetikleyicisi olacaktır. 

Türlü düzenbazlıklar ve hırsla süren, herkesin birbirinin foyasını ortaya çıkaracağı seçim savaşında zafer kimin olacaktır?


Kitap konusu ortalama olarak böyle.

Değerlendirme:

-Kitap 591 sayfa. Ve normal fiyatı 32 TL. Ben d&r'da 5 TL ye bulup almıştım.
- Kitabın konusu gerçektn herkesin ilgisini çekemz. Hani 591 sayfa boyunca Belediye Meclisi'ne geçmek isteyen insanların oyunlarını okumak herkesin ilgisini çekebilir. Zaten bloggerlarını yorumlarını okursanız göreceksniz ki çoğu kişi beğenmemiş.
-Kitap gerçekten ilk 100-200 sayfasında sıkıcı, sonradan açılıyor. Kitabı ilk aldığınızda hayal kırıklığına uğrayacaksınız. Ama sabırla okuduğunuzda mükemmel bir kitap olduğunu göreceksiniz.
- Kitabın entrikalarla dolu oluşu gerçekten can sıkabiliyor. Aynı zamanda kitapta cümleler çok uzun, kafa karıştırabiliyor.
-Kitaptaki Barry Fairbrother'ın ölümünden tutunda sürpriz ölümler sizi çok şaşırtacak. Öncelikle de hiç düşünmediğiniz kişilerin.
-Aynı zamanda sürpriz ilişkiler ve aşklar da sizleri şaşırtacak.
-Ancak kitabın açılması için sabırla okumanız gerek...

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUM. TEKRAR İYİ BAYRAM GEÇİRMENİZİ DİLERİM...


Yorum Gönder

0 Yorumlar