google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne okudum #17: Pelikan Çıkmazı/Debbie Macomber

Merhaba ballar:) Bu aralar pek yoğunum. Çünkü sınavlarım başladı. Dün matematik sınavındaydık, mesela. Ve her zaman ki gibi kötü geçti:((
Neyse ballar bugün taslak olarak bir sürü yazı hazırlayacağım. Çünkü yarın yazılım yok ve babam hat değiştireceği için bir sürü interneti kaldı. O da yarın geçecek yeni hattına ben de yeni telefon alacağım:)) Yeni telefonum yarın elimde kısacası:) Şimdiden güle güle kullanayımmm:))

Bugün sizlere Debbie teyzemin yeni kitabının değerlendirmesini yapacağım:) 
Bildiğiniz gibi Debbie Macomber hayranıyım. Herk kitabını aldım.
Bu kitap da Cedar Cove'nın 3.kitabı. 

Arka kapak yazısı:
Aşkın yolları çıkmaza girdiğinde yüreğin rehberindir...

Sevgili Okur,
Cedar Cove'da yaşayanların en bilindik özelliklerinden biri, birbirlerinin hayatında ne olup bittiğini sürekli merak etmeleridir. Mesela benim hayatım. Kasabadaki herkes, kocam Zach'le yakın zaman önce boşandığımızı ve yargıç Olivia'nın hiç alışılmadık bir velayet kararı aldığını biliyor. Karara göre, çocuklar Zach'in evi ile benimki arasında gidip gelmeyecek. Evler arasında mekik dokuyan biz olacağız!

Ancak daha çok merak edilen olaylardan biri Cedar Cove'daki otelde ölen adamla ilgili. Bir gece yarısı otelin kapısını çalan bu esrarengiz adam kimin nesiydi, buraya ne amaçla gelmişti? Kasabamızın dedektifi Roy McAfee gerçeği ortaya çıkarmakta kararlı. Bunu başarıp başaramayacağını hep birlikte göreceğiz.

O halde birbirinden ilginç hayatlarla dolu kasabamıza bir kez daha hoş geldiniz…
- Rosie Cox-

"Macomber, küçük bir Amerikan kasabasında yaşayan sıradan kadınları o kadar gerçekçi betimliyor ki, bu yeteneğiyle türün ikonu olmayı hak ediyor."
-Publishers Weekly-

"Debbie Macomber, etkileyici kadın karakterler yaratma konusunda tam bir usta."
-The New York Times-

"Deniz Feneri Yolu ve Gül Ağacı Sokağı'yla başlayan hikâye Pelikan Çıkmazı'yla devam ediyor. Samimi karakterler, sıcacık bir kasaba ortamı, biraz da gizem... Cedar Cove'u ziyaret etmek isteyeceksiniz."
-Booklist-
                                            (D&R TANITIM BÜLTENİNDEN ALINMIŞTIR)

Değerlendirme:
*Kitap Novella Yayınevinden çıktı. 464 sayfa.
*Kitabın genel olarak konusu bir önceki kitabında aniden boşanan Zachary Cox ve Rosie Cox'un hayatı. Yargıç Olivia'nın sıradışı bir kararı doğrultusunda Zach ve Rosie çocuklarının yanına düzenli olarak tek tek gidecekler. Aynı zamanda kitabımızın bir konusu da Peggy ve eşinin otelinde aniden gelen ve ertesi sabah ölen bir adam. Bu adamın deşifre edilmesinin Cedar Cove'un özel dedektifi Roy tarafından olacağına şahit olacaksınız. Aynı zamanda Olivia-Jack arasında olanlara da tanık olacaksınız. Kısacası bu kitap da yine çok eğlenceli:)
* Eğlenceli, düşündürücü, esrarengizlik dolu bir roman.


OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLER İY AKŞAMLAR VE İYİ HAFTALAR. ÇEKİLİŞİMİ UNUTMAYINN:)) BİR DE EKOZ KOZMETİK'İN ÇEKİLİŞİNİ DE UNUTMAYIINN:))


Yorum Gönder

2 Yorumlar

  1. Kitabı merak ettimde . senin bu matematikten çektiğin nedir yahu. Özel kurs alsanya.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Özele gidiyorum zaten o sayede biraz iyiyim yoksa kesin lise 1 de kalmıştım.

      Sil