google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

DIY: Kaş ve Kirpik Bakım Jeli

 Selam balintolaaarrr=)) Her kadın bilindiği üzere maskara delisidir. Mutlaka maskara sürer. Hem de her gün. Ama ne yazıktır ki kirpikleri maskara yüzünden mahvolur ve bu kez de üzülür. Ben de çok maskara kullananlar arasındayım. Ki 7. Sınıftan beri her gün sürdüğüm doğrudur =)) Son zamanlarda kirpiklerim çok dökülmeye başladı. Tabii bildiğiniz üzere sizin cool ablanız almaktan ziyade yapmayı sever, bunun da bir çaresini buldu ve yıpranmış kirpikleri için bir bakım jeli üretti=))

(Balintolar,ben bu ürünü 1 hafta kadar önce yaptım. Ama bir faydası olmadan blogunda yer almasını istemedim. Bu nedenle de bir süre kullanıp koydum.)
 Malzemeler:
-Loreal Paris Mucizevi Yağ (illa bu yağ olması gerekmiyor, bir argan yağı veyahut zeytinyağı bile kullanabilirsiniz)
-Kaş maskarası (ya da şeffaf jel maskara olarak da geçebilir. Bu maskaranın çok pahalı olması gerekli değil, misal ben Catherine Arley'ninkini kullanıyorum.)
-(Eğer zeytinyağı veya argan yağı kullanacaksanız) minik bir kap ve şırınga

Yapımı:
*Maskara tüpümüzü açıyoruz.
*Ben mucizevi yağ'ı kullandığım için tüpe direkt olarak 1 damla döküp tüpün fırçasıyla tüpü kapattım. Üst üste bir kaç damla çıkınca yağ tüpten dışarı çıkıyor o yüzden birer damlalarla ve fırçasıyla tüpün içine geçirmemiz gerek yağı. 5-6 damla kadar sıkacağız toplamda. Son olarak tüpü sallayıp işi bitiriyoruz.
**Eğer başka yağ kullandıysanız az miktarda, bir kaba döküp şırınga yardımıyla çekmemiz gerek yağı. Oradan yine belirttiğim gibi yağı tüpe aktaracaksınız.

Kullanımı ve faydaları:
*Öncelikle kullanımından bahsedeyim. Bu maskarayı sabah uyanıp hiç maskara sürmeden tek başına uygulayabileceğiniz gibi maskara sürmeden önce ilk kat olarak veyahut maskarayı sürüp biraz da maskaranın kurumasını bekledikten sonra, son kat olarak uygulayarak da kullanabilirsiniz. Bir de gece yatarken de kullanabilirsiniz. Ama her ne olurda olsun tamamen yağ olmadığı ve içinde jel de bulunduğu göze alırsak sabah uyanıkken uygulamak daha iyi. Gece gece nefes alsın yavrucaklar=))
*Ayrıca kaşların şeklini düzenleme amaçlı da kullanılabilir.
*Faydaları:
Maskaranın o yaptığı sertliği alır. Kirpikleri besleyerek yumuşatır. Kirpiklere bakım yapar. Topaklanan kirpikleri tel tel açar ve parlak  kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

Bu bakım maskarasını ben çok faydalı buluyorum. Bence siz de deneyin:)) Görüşmek üzereeee=))

Yorum Gönder

0 Yorumlar