google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Ne İzledim#8: Hadi İnşallahCumartesi gününden selamlar balintolarrr=)) Bu aralar bana ne olduysa 3 kez ayrı sinema filmi yazısı yazdım. Aralık ayını "Deliha" filmiyle açtığımdan mı oldu ne film delisi oldum=)

Bu sefer sizlere yazacağım filmde benim aşquuumm dediğim yazarlardan olan "PuCCa" nın "Küçük Aptalın Büyük Dünyası"filminden uyarlanan "Ay Hadi İnşallah" filmi.

Benim gibi PuCCa Hayranı bloggerlar hadi bakalım devamını okuyun=))

Kaynak: Beyazperde

Film Konusu: 
  PuCCa, hayatının 4 senesini Ankara'da geçirir ama o koca sene boyunca beraber olduğu sevgilisinden de ayrılırak, İzmir'e ailesinin yanına döner. Zor bir ayrılık süreciyle karşı karşıyadır, mutsuzluktan eve kapanır; çalmayan telefonları bekler ve bunalımdai pek çok kadın gibi kendisini yemeye verir! Bu arada ailesi de kendisine yeni bir iş bulup, toparlanması için baskı yapar. Hiç istemeden İzmir'deki bir yerel televizyon kanalıyla iş görüşmesine gider; ve yaşamını değiştirecek yakışıklı ile o gün karşılaşır! "Pekmez" lakabını taktığı ve genç kadını yeniden yaşama döndüren bu yakışıklı ile ne yapıp edip beraber olmayı kafaya koyar... Ama karşısında da zorlu bir rakibesi vardır... Ali Taner Baltacı yönetmenliğinde hayata geçen komedi filminin yapımcılığını 25 Film üstleniyor. Film, yazdığı blog ile sosyal medya fenomeni olan Pucca lakaplı bir kadının, dizüstü edebiyatı kapsamında yayınladığı kitaplardan senaryolaştırıldı.
Başroller de ise Murat Boz ve Büşra Pekin yer alıyor.


Değerlendirmem:
-Allahımmmmmmmmğğğğğ=)) Fragmanını okuyunca bile gülesim geliyor ya=)) 
-Zaten beni tanıyanlar üst üste bütün PuCCa kitabını okuduğumu bilirler. Bu kitap konusu olarak "Küçük Aptalın Büyük Dünyası" yani "PuCCa Günlük/1" i konu edinmiş. 
- Film 1 saat 39 dk kadar bir şeydi. Ve ilk başlarda gülemeyip geldiğime pişman oldum. Sonra kendime geldiğimde manyak gibi güldüğümü fark ettim.
- Murat Boz "Pekmez" rolünde. Ki rolünü iyi yapmış. Bir şarkıcı olarak gerçekten güzel rol yeteneği.
-Yalnız "Zodi" çok şirindiiiiiiiğ=))
-PuCCa'yı hiç aklımdan geçmeyecek bir yani "Büşra Pekin" canladırmış. Çok şaşırdım ama düşündüm ki kim PuCCa kadar doğal ve köük olabilir, tabii ki de "Büşra Pekin" =))
-Komikliklerle güleceğiniz ve bazen zaafer kazanmış gibi gurur duyacağınız bir film.
-Not düşmek isterim ki kitaptan birz farklı=)

OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜRLERRRRR=)))

GÖRÜŞÜRÜZ BALİNTOLARRRRRğğğğğğ=))

Yorum Gönder

0 Yorumlar