google.com, pub-4872025216567556, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Değerlendirme #76: Lesoleil Güneş Görmeyen Saçlar İçin Şampuan


Yeniden Merhabalar Balintolar! Bugün başlıktan da anlayacağınız üzere, 2 haftadır kullanıyor olduğum Lesoleil Şampuan dan bahsedeceğim!
Lesoleil şampuanı az ya da çok görmüş, reklamlarda da gözünüze çarpmıştır diye düşünüyorum.
Bloglarda ve gerek blogger buluşmalarında sıkça gördüğüm bir ürün olmuştu, tabii bende merak ediyordum. Kısmet geçen seneki Kayseri buluşmamız daymış! :D

Orada bize ürünleriyle destek olan Lesoleil firmasına öncelikli olarak teşekkür ederek başlamak istiyorum.

Lesoleil Kapalı, bone veya sürekli saçını kapatması gereken bir yerde çalışan yani kısacası saçı hava almayan saçlara özel üretilen bir şampuan. 

İçeriğinde 5 bitki ( Biberiye, Aloe Vera, Isırgan Otu, Bezelye ve Çörekotu) ve 5 mineral (Çinko, Magnezyum, Bakır Silis ve Demir) bulunmakta. Bu içerik kapalı saçlardakı hava alamama problemini ortadan kaldırdığını ve saçları canlandırdığını söylüyor. 

Şampuanın üç formatı bulunmakta:
-Kuru ve Boyalı Saçlar İçin
-Normal Saçlar İçin
-Yağlı Saçlar İçin

Benim elime geçen  Yağlı Saçlar için olan.


Şampuanın yapısından devam etmek gerekirse, kremsi ve sanki saç kremi hissiyatı eren bir yapıya sahip. Hatta nem verişi ve yumuşatıcılığını öyle beğendim ki, saç kremi uygulamaya bile gerek kalmadı. (Tabii ben yine kullandım ancak, kullanmayanlar da olmuş)
 Arka tarafında belirtidiği gibi köpürme olayında biraz sorun yaşadım. Ben fazla köpürmeyen şampuan ve yüz temizleme ürünlerinde kendimi tam olarak temiz hissetmiyorum. Bu yüzden çok fazla kullanmam gerekiyor ki bu da ürünün olduğundan daha çabuk bitmesi demek. 

Bu yüzden bu yönden biraz eksik buldum.


İçeriğindeki kimyasal listesi de bu şekilde. Tabii benim anlayabilidğim tek şey içeriğinde Paraben, Parafin, SLS ve SLES nin bulunmadığı :D

Şimdi iki haftalık gözlemlerime geçelim.


Dürüst olmam gerekirse balintolar, benim anlayamadığım bir şekilde saçlarımda çok çabuk yağlanma gözlemledim. 
Normalde ben 5 gün falan, saçımı yıkamasam bile bu derece yağlanma olmuyordu. 2 gün içerisinde saçlarım sönüyor, yağlanıyor. 

Üstelik şampuanın çeşidi yağlı saçlara özgü olmasına rağmen. 

Ki ben günlük saç yıkayan biri değilimdir genellikle 3 günde bir yıkarım ve o zamana kadar da normal derecede bir yağlanma gözlenir. Ancak bu ürünle az önce de belirttiğim gibi sanki saçlarımda 1 haftalık kkir duruyormuş gibi oluyordu. 

Bu yağlanma durumunu, bir çok blogda da okudum.
 O nedenle sadece bana özgü de değilmiş :D

Ayrıca kapalı olan tanıdığım bir ablam da kullanmış bu üründen, ve o gayet beğendiğini bir yağlanma olmadığını gözlemlemiş. 

Yani kısacası seven de var sevmeyen de :D

Ayrıca bu yağlanma sorunu benim saçlarımın açık olmasından da oluyor olabilir tabii ki, ancak bunu sadece bende görülmediği için yazmak istedim. 

Bir de dediğim gibi kremsi bir şampuan olduğu için temizleme yaptığının hissedemiyordum, köpürme olayının zayıf olması da bu şampuanı sevememe nedenlerimden.

Ancak şampuanın nem verişi ve saç kremine ihtiyaç duymadığımı var sayarsak ürünü atmayacka ve geriye kalan ürünü makyaj fırçalarımı temizleme için kullanacağım! Çünkü doğrusunu söylemem gerekirse, nemlendirici gibi bi' şiy bu! :D 

Ayrıca son olarak bu yazıda bir güncelleme olabilir, haberini vereyim şimdiden.

23 Nisan'da gideceğim blogger buluşmasında Lesoleil tanıtım yapmak için gelecekmiş galiba, o sıra yetkilisine bu sorunumu belirteceği ve soracağım. O zaman daha net olabilir! ^^


Umarım yazımı severek okumuşsunuzdur balintolar! Eğer siz  de kullandıysanız ve bu tarz sorunlarla karşılaştıysanız lütfen yorum bırakın!


Görüşürüz,xox!


Yorum Gönder

0 Yorumlar